Get Adobe Flash player

Kronika

Dnia 30.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w świętowanie obchodów 101 rocznicy utworzenia Republiki Czeszewskiej. Uczniowie klas 3, 6a, 6b wzięli w nim udział. Występy wspaniale przygotowane...

Dnia 6.12.2019r. w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. Uczniowie otrzymali słodkie upominki, a osoby, które ubrały świąteczne stroje zostały zwolnione z odpytywania.

Dnia 2.12.2019 r. na godzinie z wychowawcą zostali ogłoszeni zwycięzcy konkursu na lapbooki Halloweenowe. Wszyscy uczestnicy, niemal 50 osób, otrzymali dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i słodkie upominki.

W dniu 20 września 2019r. grupa 23 uczniów klas V – VIII uczestniczyła w corocznej akcji „Sprzątania Świata”, porządkując tereny leśne i pobocza drogi w okolicy leśniczówki Sarnice. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci –opony, szkło, plastik. Po dwugodzinnej pracy w towarzystwie naszych opiekunek: Pani Anny Bartczak i Pani Danuty Sobkowiak...

Dnia 22.11.2019 r. klasy 4 i 5 wraz z wychowawczyniami, p.Aldoną Wawrzyniak i p. Joanną Sosnowską udały się na wycieczkę do Gniezna. W programie był spektakl " Królowa Śniegu" w Teatrze im. A. Fredry oraz wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić wystawę Piast Total War i wziąć udział w lekcji muzealnej.

Dnia 8.11.2019 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. W śpiewaniu towarzyszyli nam Rozdzice oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

W piątek 8.11.2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 7 pod opieką p. Aldony Wawrzyniak przygotowali przejmujące przedstawienie o niezwykle doniosłym charakterze.

W październiku w naszej szkole odbywał sie konkurs na lapbook o tematyce Halloween organizowany przez p. Joannę Sosnowską i p.Ilonę Mesnerowicz. Uczniowie klas 0-8 mieli za zadanie przygotowanie teczki zawierającej ciekawostki o tym zwyczaju i przekazanie ich w jak najbardziej kreatywny sposób. Przynisione prace są niesamowite. W nadchodzących dniach wyłonieni zostaną zwycięzcy.

W tym roku, zamiast dorocznego wycinania Jack-o-lanterns z dyni, na kółku języka angielskiego robiliśmy slime. Dzięki doświadczeniu uczniów w robieniu slime, na kółku powstały naprawdę straszne masy, które można ugniatać, rozciągać, rozlewać do woli. A gdy doda się do nich Halloweenowe dekoracje, to zawrót głowy murowany!

W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-2 biorą udział w lekcjach pływania, które odbywają się na basenie w Środzie Wielkopolskiej. Program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać" 2019 jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Logowanie

Kalendarz

S M T W T F S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Licznik odwiedzin

Darmowy licznik odwiedzin
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Paramon, Suliwoj